Na co warto zwrócić uwagę wybierając kosmetyki dla dzieci?

Skóra dzieci bywa bardzo wrażliwa i delikatna, dlatego jest szczególnie narażona na przesuszanie, uszkodzenia i wszelkie otarcia. Zależnie od wieku, skóra dziecka może mieć zróżnicowane potrzeby, dlatego tak istotne są odpowiednie kosmetyki dla dzieci. Oczywiste jest unikanie kosmetyków, które zawierają sztuczne substancje zapachowe i dużo konserwantów, mogących podrażniać skórę malucha. Jakie więc produkty warto wybierać? O tym porozmawiamy w poniższym artykule.

Kosmetyki dla dzieci — odpowiednia pielęgnacja

W jaki sposób odpowiednio pielęgnować skórę małego dziecka?
Zanim przejdziemy do konkretnych zaleceń pielęgnacyjnych dla dzieci od pierwszego dnia życia do kilkulatków, warto zapoznać się z kilkoma ogólnymi uwagami dotyczącymi pielęgnacji zarówno skóry, jak i włosów u najmłodszych.

Dla większości jest jasne, że nie warto sugerować się jedynie obietnicami, które możemy usłyszeć w reklamach kosmetyków do pielęgnacji dziecięcej skóry. Gdy wybieramy produkty dla swoich pociech, warto zwrócić szczególną uwagę na skład produktu. Co prawda analizowanie składników wypisanych na etykiecie nie należy do prostych zadań, dlatego poniżej wymienimy kilka wskazówek odnośnie do rozszyfrowywania skomplikowanych napisów na naklejce kosmetyków. Jakich składników unikać i które sprawdzają się na wrażliwej skórze dziecka? 

Kosmetyki dla dzieci — czytanie składów

Przede wszystkim powinniśmy szukać kosmetyków dla dzieci, niemowląt i noworodków, które mają proste i delikatne składy. Najbardziej odpowiednie będą bezzapachowe lub mające jedynie delikatny zapach. Dobry skład produktów dziecięcych to przede wszystkim zawartość olejów roślinnych, np:

– olej kokosowy

– olej jojoba

– olej arganowy

Nie bez znaczenia są ekstrakty roślinne – np. z rumianku lub z pestek malin i masła bogate w witaminy masła, takie jak shea, czy kakaowe.

Jakich składników unikać? Do zbędnych dodatków należą kompozycje zapachowe w dużym stężeniu, silne substancje czynne i parabeny.

Pamiętajmy, że czytanie składów kosmetyków dla dzieci nie zawsze jest łatwym zadaniem. Jednak warto poznać chociaż podstawy, aby móc świadomie kupować kosmetyki dla swoich dzieci.